Konkurs

Szkoła znalazła sponsora, który zakupił kilka nagród dla laureatów szkolnych konkursów.

Rada rodziców zaproponowała, by zorganizować z każdego przedmiotu jakiś konkurs.

Hm…. Jeśli z polskiego każę im napisać konkursowe wypracowanie, nagroda przypadnie jak zwykle Kubie z IV b, albo Kaśce z V a. Postanowiłam dać szansę innym uczniom.

Dlaczego ciągle  ci sami otrzymują nagrody, a cała reszta jest zniechęcona do udziału w konkursie jeszcze przed jego ogłoszeniem? Nie, tak nie będzie!

Postanowiłam ogłosić konkurs na ułożenie z liter wyrazu UKSZTAŁTOWANIE, jak największej ilości innych wyrazów. W liceum udało się ułożyć ponad setkę słówek.

Mam nadzieje, że nie znają POOCOO.PL

Swoją drogą to dziwne, że z liter SCRABBLEMANIA można ułożyć tyle słów.

Zobaczymy jak pójdzie teraz…

Żeby nie było, że ciągle rozpisuję się o uczniach to teraz będzie trochę o tym, co  dzieje się w pokoju nauczycielskim.

Sandra to nowy nabytek ciała pedagogicznego w naszej szkole.   Bardzo młoda, świeżo po studiach, uczy w naszej szkole muzyki i plastyki. Powiedzmy, że słabo radzi sobie z dziećmi, znaczy nie wykazuje żadnego talentu pedagogicznego.

Z krótkiego wywiadu środowiskowego to najbardziej znienawidzona w naszej szkole osoba przez… rodziców uczniów. Dlaczego???

Jest długa przerwa, akurat mam dyżur na drugim piętrze. Podbiega do mnie Oliwia i podaje mi swój zeszyt z muzyki, otwarty na ostatniej lekcji.

„Pani Sandra prosi, żeby Pani przyszła do niej po przerwie.” Już miałam rzucić, że po przerwie jest lekcja, ale mój wzrok utkwił na czerwonym wpisie pod tematem. „ Córka śpiewa na lekcji”.

Prawie wybuchnęłam śmiechem, bo taki wpis w zeszycie z muzyki nadaje się tylko do rozesłania po Internecie, by inni mogli się pośmiać.

Wyjątkowo nie lubię tej rudej małpy, więc postanowiłam iść do niej natychmiast i nie czekać do dzwonka. – A kiedy ma śpiewać, jak nie na muzyce???? Na matmie???- w duchu pomyślałam sobie, że teraz wiem, czym Sandra zasłużyła sobie na taki brak sympatii ze strony rodziców.

Na koniec. Jeśli uczycie się grać w SCRABBLE albo LITERAKI polecam kurs gry ze strony https://slownikdogier.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *